Więcej patroli na ulicach

0
Fot. KMP Słupsk

Kilkudziesięciu młodych słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku przez cały styczeń będzie patrolować ulice Słupska, Ustki i Dębnicy Kaszubskiej. Wszystkie patrole pracować będą pod okiem doświadczonych policjantów z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska.
Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy tak ważny etap służby w mundurze. Podczas nauki w szkole młodzi funkcjonariusze zdobywają wiedzę teoretyczną pomocną w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas późniejszych służb w macierzystych jednostkach. Aby służba i realia z nią związane nie były zaskoczeniem, młodzi Policjanci, jeszcze przed ukończeniem kursu podstawowego odbywają praktyki w jednostkach terenowych.

Do końca stycznia na ulicach Słupska mieszkańcy będą mogli zobaczyć więcej policyjnych patroli. Słuchacze Szkoły Policji ze Słupska pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska, pełnić będą służby nie tylko w tym mieście ale także w Ustce i Dębnicy Kaszubskiej. Wspólne patrole są dla słupskiej jednostki osobowym wsparciem.