Słupszczanie świętowali razem z żołnierzami (galeria zdjęć)

0
Fot. kurier24.info

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła słupszczanom w świętowaniu dwudziestej rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Koszary 7. Brygady Obrony Wybrzeża, gdzie odbył się okolicznościowy piknik połączony z prezentacją wojskowego sprzętu, odwiedziło wielu mieszkańców miasta i regionu.

Na placu apelowym eksponowano sprzęt i wozy bojowe nie tylko z 7. Brygady Obrony Wybrzeża, ale również z innych jednostek wojskowych regionu, między innymi 8. Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina, 5. Pułku Artylerii z Sulechowa, Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic a także 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Były więc stacje radiolokacyjne, wyrzutnie rakietowe, wozy inżynieryjne, armato-haubice, wóz patrolu saperskiego przystosowany do przewożenia niewybuchów, hummery wyposażone w broń maszynową i wiele innych. Na scenie występowali soliści i zespoły muzyczne m.in. zespół „Wiarusy”. Zaprezentowała się orkiestra wojskowa z Koszalina.

Na wszystkich, którzy przyszli odwiedzić jednostkę czekał darmowy poczęstunek m.in. wojskowa grochówka. Spotkanie żołnierzy ze słupszczanami miało typowo piknikowy charakter, jedynym oficjalnym elementem było uroczyste podniesienie flag Rzeczypospolitej oraz NATO.