Słupszczanin został rzecznikiem rządu

0
Piotr Muller z premierem Matuszem Morawieckim. Fot. Materiały prasowe

Piotr Müller został nowym rzecznikiem rządu. Jednocześnie został powołany przez premiera Mateusza Morowieckiego na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

O tym, że słupski poseł może otrzymać nowe stanowisko, pisaliśmy już wczoraj, jednak informacje te nie były jeszcze potwierdzone. Piotr Müller pełnił dotąd funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego również w randze sekretarza stanu i odpowiadał za wdrożenie ustawy reformującej szkolnictwo wyższe.

W Słupsku dał się poznać jako osoba szczególnie życzliwa rozwojowi Akademii Pomorskiej. Wielokrotnie w czasie pełnienia funkcji wspierał uczelnię m.in. w kwestii pozyskania funduszy na jej rozwój. Z wykształcenia jest prawnikiem po Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów był przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Zanim został wiceministrem nauki był m.in. doradcą ministra i dyrektorem biura ministra oraz współtworzył ustawę reformującą szkolnictwo wyższe.

W ostatnich dniach 2018 r. objął mandat poselski po zmarłej Jolancie Szczypińskiej. Parlamentarzystą chciał zostać już wcześniej. W 2011 i 2015 r. bezskutecznie starował z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył blisko 10 tys. głosów.

Zanim pojawiła się informacja, że słupski poseł może zastąpić Joannę Kopcińską, w mediach pojawiały się sugestie, że może objąć ministerialny fotel opuszczony przez szefową resortu edukacji Annę Zalewską.