Sprawdź, czy nie grozi ci rak

0

Sprawdź, czy nie masz raka jelita. Akcję bezpłatnych badań kolanoskopowych organizuje Centrum Zdrowia Salus w Słupsku, które pieniądze na ten cel otrzymało z Ministerstwa Zdrowia.


Z badań mogą skorzystać osoby, które nie wykonywały kolonoskopii przez ostatnie dziesięć lat, nie mają objawów raka jelita grubego i są w wieku 50-65 lat (urodzeni w latach 1952-1967). Młodsze osoby z badań mogą skorzystać jedynie, gdy w ich rodzinach występowały zachorowania na ten typ nowotworu.

Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopii Salusa przy ul. Zielonej w Słupsku. Czas oczekiwania na badanie to kilka dni, najpierw trzeba się umówić dzwoniąc pod dedykowany numer telefonu: 721 212 137. Tam zainteresowani uzyskają informacje o zasadach wykonywania badań oraz sposobie przygotowania do niego oraz odbioru bezpłatnego preparatu do oczyszczenia jelita. Trzeba jeszcze wypełnić ankietę kwalifikacyjną do programu, którą można pobrać ze strony internetowej placówki.

W Salusie akcja bezpłatnych przesiewowych badań kolonoskopowych w ramach profilaktyki raka jelita grubego prowadzona będzie do końca roku.
redakcja

Fot. sxc.hu