Szukali bezdomnych, by wskazać im gdzie dostaną pomoc

0
Fot. KMP Słupsk

Słupscy policjanci przeprowadzili akcję kontroli miejsc, w których mogą przebywać bezdomni. Funkcjonariusze informowali ich gdzie mogą uzyskać schronienie, by nie dopuścić do wychłodzenia organizmu, które może prowadzić do śmierci.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, wśród których są bezdomni. Najczęściej ich przyczyną okazuje się wyziębienie organizmu spowodowane niską temperaturą Co prawda nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją osób, do których jest ona kierowana.

Dzielnicowi oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Słupsku odwiedzali pustostany, ogródki działkowe i kanały ciepłownicze na osiedlach. To najczęściej w tych miejscach schronienia przed chłodem szukają bezdomni. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni. Tego typu działania policjantów, zaplanowane są cyklicznie. Kolejne odbędą się w najbliższym czasie, jeszcze w grudniu.