Tak w Ustce będzie grała WOŚP

0
Fot. kurier24.info

Finał największej w Polsce akcji charytatywnej – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. W Ustce tradycyjnie sztabem Orkiestry Jurka Owsiaka jest ustecki Dom Kultury.

12 stycznia o godzinie 9.00 ze sztabu wyruszy na ulice Ustki osiemdziesięciu wolontariuszy. Koncert finałowy i licytacje rozpoczną się o godz. 17.00 w Domu Kultury. Licytowane będą m.in.: gadżety WOŚP, prace lokalnych twórców, kolacje od Restauracji 7- Niebo, pyszności od Adama Brzóski, Cafe Mistral, Herbaciarni Państwa Nagórnych, vouchery od: Hotelu Grand Lubicz, Hotelu Lubicz, Hotelu Jantar, upominki od Pierre Rene, maskotki od Knits and Knots.

Jednak wydarzenia wspierające Orkiestrę dzieją się w Ustce już od dawna.
W grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie prowadzili kiermasz pyszności – cały dochód przeznaczony został na WOŚP. Orkiestra zagrała też we wszystkich usteckich przedszkolach. Dzisiaj (piątek) można jeszcze wziąć udział w maratonie zumby organizowanym przez Sylwię Mike (godz. 18.00, aula SP nr 1), w towarzyskim biegu z Ustecką Szkołą Biegania – organizowanym przez Lucynę Kuklińską-Nurkowską (godz. 18.00 – Hotel Jantar) i zajęciach bodyART – prowadzonych przez Kingę Ćwigoń (godz. 19.00 – Hotel Jantar). A w dzień 28. Finału na wspólną kąpiel zapraszają Usteckie Morsy (molo zachodnie, godz. 12).

Z usteckim sztabem grają także Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który w dniu Finału od godz. 16.00 będzie prowadził Kawiarenkę WOŚP, czyli kiermasz ciast w domu kultury. Z kolei wolontariuszy nakarmią: Bar „Pod Strzechą” – Anny i Dariusza Kmita, Pizzeria Diavolo, Pizzeria Aldente, Pizzeria Gringos Amigos.