Uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z sieci

0
Fot. Gmina Kobylnica

W dwunastu świetlicach wiejskich w gminie Kobylnica dzieci i młodzież uczyły się jak rozsądnie korzystać z internetu. Akcję zorganizowano w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Program zajęć przygotowany przez instruktorów cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak wykorzystywać internet w życiu codziennym jako narzędzie dydaktyczne. W trakcie zajęć poruszono też problem hejtu w sieci i skutecznego radzenia sobie z nim.

Głównym celem organizowanego w całej Europie od 2004 r. Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.