Udane starty usteckich pływaków

0

Wiktor Syldatk reprezentujący Usteckie Towarzystwo Pływackiego Aqua zdobył brązowy medal w pływackich Mistrzostwach Polski Młodzieży, które odbyły się w Lęborku. Ustczanin startował na dystansie 50 m stylem motylkowym.

W zawodach wzięło udział 482 zawodników z 19 klubów. UTP Aqua wystawiło liczną, 20-osobową ekipę w rocznikach 2003-2009.

Usteccy pływacy Piotr Arcimowicz, Wiktor Syldatk i Igor Białek brali też udział w zawodach organizowanych w ramach trzeciej edycji Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W konkurencji Super Ratownik na dystansie sto metrów srebrny medal wywalczył Piotr Arcimowicz z czasem 1.03,44. W tej samej konkurencji tyle, że w kategorii juniorów brązowy medal wywalczył Wiktor Syldatk z czasem 1.11,14. W kolejnej konkurencji holowanie manekina na odcinku 50 m Sydkatk wywalczył brązowy medal z czasem 38.92.

Po trzech edycjach PLRW rozgrywanych w Gdańsku, Słupsku i Redzie Wiktor Syldatk zajął trzecie miejsce zdobywając 246 pkt. Piotr Arcimowicz zajął czwarte miejsce – jest to duży sukces gdyż startował on tylko w dwóch edycjach, zdobywając 162 pkt. Igor Białek, w klasyfikacji generalnej, po trzech edycjach zajął bardzo dobre szóste miejsce na 34. zawodników – walcząc w każdej konkurencji o punkty dla drużyny.

Głównym trenerem i prezesem stowarzyszenia jest Jarosław Domałążek.