Udowodnili, że ortografia nie ma dla nich tajemnic

0
Konkurs odbył się w ZSOiT w Ustce. Fot. UM Ustka

Rekordowa liczba ponad pięćdziesięciu uczniów z powiatu słupskiego wzięła udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”, który już po raz dwudziesty zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

W ciągu dwudziestu lat zmieniała się formuła konkursu, która dostosowywała się do systemu oświaty. Początkowo konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych działających w powiecie słupskim, później został rozszerzony o uczniów gimnazjum, a od dwóch lat biorą w nim udział także dzieci z najstarszych klas szkół podstawowych z Ustki, Słupska i okolic.

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, zaś w kategorii gimnazjum i klas VII – VIII szkoły podstawowej – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce, Szkoły Podstawowej w Objeździe, Szkoły Podstawowej w Zaleskich, II Liceum Ogólnokształcącego (klasa gimnazjum) w Słupsku i Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce. Do konkursowych zmagań z ortografią przystąpiło więc 54. uczestników. Impreza została przygotowana przez nauczycielki ZSOiT w Ustce – Magdalenę Wróblewską-Majchrowską i Edytę Łepkowską.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych „Mistrzami Ortografii Powiatu Słupskiego” zostali: Mariusz Roguski z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku (I miejsce), Anna Bagińska z II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku (II miejsce) i Maciej Prądzyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku (III miejsce). W kategorii gimnazjum i klas VII – VIII szkoły podstawowej w gronie zwycięzców znaleźli się: Iwo Miśkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce – I miejsce, Adam Zarzycki ze Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce – II miejsce i Helen Aslan ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce – III miejsce.

Jury wysoko oceniło poziom wiedzy i umiejętności ortograficznych uczestników. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.