Unię promują także w wakacje

0
Fot. kurier24.info
Fot. kurier24.info

Mobilny Punkt Informacji Europejskiej inauguruje dziś swoją działalność w Ustce. Na miejscu będzie można uzyskać informacje na temat działania Unii Europejskiej.


Punkt
Mobilny Europa Direct będzie działał w Ustce do końca wakacji w budynku Centrum Aktywności Twórczej przy ul. Zaruskiego. Każdy kto odwiedzi placówkę będzie mógł uzyskać informacje dotyczące spraw europejskich i możliwości pozyskiwania funduszy unijnych. Pracownicy punktu będą prowadzić także lekcje europejskie dla kolonii oraz zorganizują europejską grę miejską. Na miejscu dostępne będą także materiały informacyjne. Punkt Europa Direct będzie czynny w godz. 10.00-18.00.

Partnerami inicjatywy, poza miastem Ustka, są: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, miasto Słupsk, gmina Słupsk, gmina Kobylnica oraz Słupski Instytut Młodzieży.

Europe Direct to sieć informacyjna zarządzana przez Komisję Europejską. W jej skład wchodzą Punkty Informacyjne Europe Direct oraz Centra Dokumentacji Europejskiej w całej Polsce. W punkcie można otrzymać m.in. bezpłatne publikacje, broszury i przewodniki dotyczące funkcjonowania instytucji unijnych, traktatów i prawa europejskiego, głównych polityk, programów pomocowych oraz możliwości ubiegania się o dofinansowanie z unijnych funduszy. Celem projektu jest prowadzenie działań informacyjnych na poziomie lokalnym i regionalnym związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, informowanie o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych, budowanie przestrzeni do dyskusji na bieżące tematy związane z działaniami podejmowanymi przez tę organizację międzynarodową, a także popularyzacja wiedzy w zakresie jej funkcjonowania.