Usteccy radni wybrali nowego przewodniczącego

0
Nowe prezydium Rady Miasta: Paweł Basiński, Jacek Maniszewski, Kamil Cichy. Fot. UM Ustka

Jacek Maniszewski został nowym przewodniczącym Rady Miasta Ustka. Taką decyzję podjęli usteccy radni na pierwszej w tej kadencji sesji, która odbyła się w środę.


Obrady, do momentu wyboru przewodniczącego, prowadziła radna Elżbieta Nadolna. W niejawnym głosowaniu radni na przewodniczącego rady wybrali Jacka Maniszewskiego, a wiceprzewodniczącymi zostali Kamil Cichy i Paweł Basiński. Wszyscy reprezentują Komitet Wyborczy Jacka Graczyka, który wprowadził do samorządu czternastu z piętnastu radnych.

– Dziękuję za wybór i postaram się nie zawieźć Państwa zaufania – mówił po wyborze przewodniczący Jacek Maniszewski.

Podczas sesji ślubowanie złożył też burmistrz, który w swoim wystąpieniu podkreślał, że sztuką jest wykorzystanie pomysłów i wiedzy mieszkańców Ustki.

– Liczę na ich aktywność. Będziemy odbywali wiele spotkań, by poznać sugestie, podpowiedzi i rady mieszkańców. Dzięki temu zamierzamy wspólnie pracować dla rozwoju naszego miasta – mówił.

Na zakończenie sesji głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech, gratulując burmistrzowi i radnym ogromnego zaufania mieszkańców. Życzył także owocnej współpracy pomiędzy samorządami miasta i powiatu.