Kolejne atrakcje dla miłośników gier

0
Fot. UM Ustka

Dwie nowe gry turystyczne wystartowały w Ustce. Na dzieci, młodzież i dorosłych czekać będą kolejne atrakcje.

W podróż po Ustce wybrać się można w ramach dwóch gier. Pierwsza „Ustecki Wehikuł Czasu”, która pokaże dawne, historyczne, ale również już nieistniejące miejsca w Dawnej Osadzie Rybackiej, natomiast druga „Opowieści Małej Syrenki” nawiązuje do dawnych legend.

Gry będą ujęte jako skrzynki lub jak kto woli „skrytki”, w portalu geocachingowym opencaching.pl. To rozwinięcie istniejących już dwóch projektów turystycznych związanych z odkrywaniem ciekawych miejsc i poznawaniem historii Ustki.

W Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej, będzie można pobrać karty gier w postaci ulotek. Na kartach opisana jest trasa, ciekawostki z historii miasta oraz zadania do wykonania. Konieczne jest uważne czytanie wskazówek i wybór odpowiedniej trasy, a podpowiedzi wskażą właściwą drogę. Na końcu trasy czeka skarb: skrzyneczka, w której znajduje się dziennik znalazców, do którego warto się wpisać (imię, nick, data), a także certyfikaty i pieczęć, którą należy przystawić na ulotce. Na każdego zdobywcę skarbu czekają nagrody!

Gry zostały zrealizowane w ramach projektu „Opracowanie innowacyjnych gier turystyczno-edukacyjnych na terenie Starej Osady Rybackiej”. Wydawcą gier turystycznych jest Urząd Miasta Ustka.