Koncert charytatywny w Ustce

0

Zbierają pieniądze dla Natalki i Dominika. Koncert odbędzie sie 1 września na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce.

Stowarzyszenie „Ustka 4×4” i Przyjaciele zapraszają na imprezę, której celem jest pomoc i wsparcie chorych dzieci. Każda osoba uczestnicząca w imprezie będzie mogła skorzystać z wielu atrakcji lub wylicytować zaproszenia i upominki – pomagając w ten sposób zebrać potrzebną kwotę dla Natalki i Dominika.

Wśród atrakcji dla amatorów mocnych wrażeń zaplanowano pokazy driftu i drift taxi, symulacje dachowania, udostępnienie strzelnicy i przejażdżki terenówkami. Dla najmłodszych – dmuchane zamki i pływanie kajakami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też kiermasz książek i ciast. Biegacze i amatorzy nordic walking będą mieli okazję wykazać się na trasie 5 km – zapisy od 10.00, start 11.00. Na scenie odbędą się koncerty – wystąpią Krzysztof Szpot, Maciej Kozakiewicz, Jan Szczepaniak i zespół Dainkizadrmi – połączone z licytacjami.

Natalka ma 12 lat, urodziła się z wieloma chorobami. Ma wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniową, problemy z układem moczowym i nerkami, osteoporozę. Porusza się na wózku.Obecnie jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej. Rodzice cały czas starają się by była pod stałą opieką specjalistów. Wiąże się to z częstymi wyjazdami do Szczecina. Badania, wyjazdy, rehabilitanci – te wszystkie elementy kosztują bardzo dużo.

Dominik to niezwykle dzielny i radosny chłopiec, pomimo diagnozy ciężkiej choroby jaką jest mukopolisacharydoza 3a. Jest to bardzo rzadka i nieuleczalną choroba. Organizm Dominika nie wytwarza enzymu rozkładającego mukopolisacharydy, które powodują uszkodzenie tkanek, narządów wewnętrznych i mózgu. Dominik ma problemy z utrzymaniem równowagi, czasami również z chodzeniem, nie ma możliwości wykonywania podstawowych czynności i komunikowania się z otoczeniem. Chorzy z reguły nie osiągają wieku pełnoletności.