Marynarki Polskiej w Ustce latem nieprzejezdna?

0
Fot. UM USTKA

Taki plan mają usteccy urzędnicy. Najpierw jednak chcą skonsultować go z mieszkańcami.

Ulica Marynarki Polskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kosynierów przy fontannie do skrzyżowania z ulicą Kosynierów przed parkiem Jana Pawła II w zaułku Kapitańskim ma być wyłączona z ruchu kołowego w okresie letnim. Zakaz obowiązywać będzie od 15 czerwca do 15 września.

Projekt zmian w organizacji ruchu dostępny jest na stronie internetowej miasta. Za nim jednak wejdą w życie urzędnicy skonsultują je z mieszkańcami, policją oraz starostwem powiatowym. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 18 marca o godzinie 17 w sali 101 Urzędu Miasta w Ustce.

Co ma się zmienić? Samochody dostawcze jadące w kierunku portu będą mogły wjechać na ulicę Marynarki Polskiej. Z portu wyjadą jednak dopiero ulicą Zaruskiego, a nie jak dotychczas Kaszubską i Kosynierów. Na te ulice będzie obowiązywał zakaz wjazdu. Pozostali kierowcy w kierunku morza będą mogli dojechać, dotychczas zamkniętą ulicą Kosynierów. Ulica Kosynierów od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego będzie jednokierunkowa, ale w odwrotną stronę, niż obecnie. Jak kierowcy będą mogli wydostać się z portu? Dostępne będą dwie trasy. Pierwsza będzie prowadziła przez ulice: Zaruskiego, Chopina, Słowiańską lub Żeromskiego. Druga z ulicy Zaruskiego prowadzi w część ulicy Chopina, Beniowskiego ze skrętem w lewo w ulicę Mickiewicza, Słowiańską lub Żeromskiego.