Młodzi piłkarze nie mieli sobie równych

0

Zwycięzcą Lotos Griffin Cup został klub Jantar Ustka. W turnieju zmierzyło się 12 drużyn. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do piłkarza z usteckiego klubu.

Rozgrywki dla rocznika 2005 w ramach Lotos Griffin Cup toczyły się o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. W turnieju udział wzięło 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Do półfinałów awansowały Sokół Ełganowo, UKS Lotos Gdańsk, SAP Sopot i Jantar Ustka. W półfinałach Sokół Ełganowo musiał uznać wyższość zawodników UKS Lotos Gdańsk, a SAP Sopot po serii rzutów karnych uległ Jantarowi Ustka. W meczach ćwierćfinałowych oraz półfinałowych w kilku meczach o awansie decydowała seria rzutów karnych, a pozostałe mecze kończyły się minimalnym zwycięstwem jednej z drużyn.

W małym finale Sokół Ełganowo uległ zespołowi SAP Sopot 0-1 i to SAP Sopot cieszył się ze zdobycia trzeciego miejsca. Zwycięzcami Lotos Griffin Cup został zespół Jantar Ustka pokonując w meczu finałowym UKS Lotos Gdańsk 1-0.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Machałek z UKS Lotos Gdańsk z sześcioma bramkami na koncie. Najlepszym bramkarzem wybrano Bartłomieja Kałduńskiego z UKS Lotos Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem Lotos Griffin Cup został Antoni Klimczuk z Jantara Ustka.

Młodzi piłkarze puchary i medale odebrali między innymi z rąk prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego.