Nowe stawki za parkowanie w Ustce. Od dziś płacimy więcej

0

W centrum Ustki znów trzeba płacić za parkowanie. Strefa płatnego funkcjonować będzie do połowy września. Względem roku ubiegłego wzrosły ceny i powiększyła się lista ulic, gdzie za parkowanie trzeba będzie płacić.

Do strefy włączono w tym roku część ulicy Sprzymierzeńców i Słowiańskiej oraz ulice: Małą, Wyszyńskiego i Jana z Kolna. Z obszaru strefy płatnego parkowania wypadły za to część parkingów na Marynarki Polskiej i na części ul. Kaszubskiej przy Bulwarze Portowym z uwagi na wyłączenie ruchu w tych okolicach.
Za parkowanie trzeba będzie płacić od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-21.00. Drożej niż w roku ubiegłym trzeba będzie zapłacić za pierwsze pół godziny. W tym przypadku stawka wzrosła z 0,50 groszy do złotówki. Bez zmian zostały stawki za kolejne godziny parkowania. I tak za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 3 zł, za drugą 3,50, za trzecią 4 zł, a każdą kolejną – 3 zł. Wzrosła za to opłata za całodzienne parkowanie z 15 do 30 zł. Miesięczny abonament na całą strefę płatnego parkowania to w tym roku – tak jak poprzednio – koszt 300 zł, a indywidualnej koperty 1000 zł. To o sto procent więcej niż w minionym sezonie. Żeby jednak skorzystać z możliwości wykupu abonamentu trzeba być zameldowanym w Ustce na pobyt stały lub czasowy na terenie SPP, prowadzić działalność gospodarczą bądź być zatrudnionym w firmie prowadzącej działalność gospodarczą w obszarze strefy oraz nieruchomościach przylegających do jej granic.

Nowym rozwiązaniem jest tygodniowy abonament dla wczasowiczów – 150 zł, a dla tych uiszczających opłatę uzdrowiskową za 99 zł. Za brak biletu parkingowego lub przekroczenie czasu parkowania trzeba będzie zapłacić karę w wysokości 50 zł. Jeśli należność zostanie uregulowana w terminie do pięciu dni roboczych, będzie obniżona do 30 zł.

TU PŁACIMY ZA PARKOWANIE:
ul. Zaruskiego
ul. Żeromskiego
ul. Mickiewicza
ul. Sprzymierzeńców (od ul. Chopina do ul. Mickiewicza)
ul. Leśna
ul. Wczasowa
ul. Kopernika (od ul. Chopina do ul. Pogodnej)
ul. Pogodna,
Plac Wolności
ul. Piłsudskiego
ul. Kościuszki
ul. Kilińskiego
ul. Beniowskiego parkowanie prawostronne (od ul. Chopina do ul. Mickiewicza)
ul. Marynarki Polskiej (od budynku przy ul. Marynarki Polskiej 84 do ul. Cz. Kosynierów)
ul. Mała
ul. Słowiańska (od ul. Chopina do ul. Mickiewicza)
ul. Wyszyńskiego
ul. Jana z Kolna