Pociągi pojadą do Ustki już 15 grudnia

0
Fot. kurier24.info

Ustczanie doczekali się powrotu pociągów na trasę Słupsk-Ustka. Z tej okazji urzędnicy zaplanowali wspólny przejazd tą trasą. Do końca grudnia przejazdy będą bezpłatne.

Pociągi kursować będą codziennie. W najbliższą niedzielę zaplanowany jest wspólny przejazd trasą Ustka-Słupsk-Ustka. – Uczestnicy wsiadają w dowolnym momencie, chętni pozostają w Słupsku (mamy niedzielę handlową), a na niedzielny spacer, bieganie lub morską kąpiel do Ustki zabieramy słuchaczy słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, biegaczy, morsów i wszystkich chętnych – mówi Eliza Mordal, rzecznik prasowy burmistrza Ustki. – Zapraszamy do pierwszej wspólnej podróży.

Odjazd zaplanowany jest na godzinę 11.00 z przystanku Ustka Uroczysko, pociąg w Ustce na Dwrocu Głównym pojawi się o godzinie 11.02, a do Słupska dojedzie o godzinie 11.30.

W najbliższych dniach usteccy urzędnicy złożą w Urzędzie Marszałkowskim propozycję zmian w rozkładzie. – Uzgodniliśmy ją wspólnie z samorządowcami i przedsiębiorcami, uwzględniliśmy także uwagi naszych mieszkańców. Utrzymanie połączeń kolejowych w dużej mierze zależy od naszej aktywności – zachęcamy do korzystania z tej formy komunikacji – dodaje Eliza Mordal.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej: http://www.ustka.pl/uploads/files/Aktualnosci/rozklad%20jazdy_1.jpg