Rozpoczyna się Columbus Festiwal Wiatru

0

Pokazy lotnicze, akrobacje motoparalotniowe, wystawa sprzętu lotniczego – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych podczas tegorocznego wydarzenia. Muzyczną gwiazdą Columbus Festiwal Wiatru 2019 będzie Kamil Bednarek.

W piątek 12 lipca zaczyna się II edycja podniebnej imprezy nad wodą – Columbus Festiwal Wiatru. W tym roku sporą atrakcją będą wyjątkowe pokazy lotnicze w wykonaniu pilotów pochodzących z Anglii, Niemiec, Czech i Polski. Oczywiście nie zabraknie pokazów motoparalotniowych z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Akrobacje będą wykonywane w ciągu dnia oraz po zmroku (także z wykorzystaniem pirotechniki). Wieczorem 13 lipca odbędzie się wyjątkowy koncert orkiestry symfonicznej „na palniki” z udziałem pięciu balonów na ogrzane powietrze.

W edycji 2019 CFW swoje umiejętności zaprezentują m.in.: akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team; Artur Kielak – polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair; lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborne Pyrotechnics”; Pterodactyl Flight – czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z okresu I wojny światowej, który wykona inscenizację walki powietrznej oraz skoczkowie spadochronowi.Harmonogram wydarzenia:

12 lipca

5.00 – 20.00 Holi Festival (Święto kolorów)

17.00 – 21.00 próbne przeloty grup biorących udział w sobotnich pokazach

13 lipca 

17:00- 19:30 pokazy lotnicze

19:30 koncert zespołu Mitra

21:00 koncert Kamila Bednarka z zespołem 

22:30 koncert orkiestry symfonicznej przy asyście balonów ” Na Palniki” – widowiskowa akcja połączenia gry orkiestry symfonicznej wraz  z akompaniamentem palników balonowych.

23:00 nocne pokazy samolotowe i motoparalotniowe połączone z pokazem pirotechnicznym