Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Ustce

0
Fot.sxc.hu

Projekty zadań składać można do 1 lipca. Do rozdysponowania jest pół miliona złotych, z czego 400 tys. na zadania inwestycyjne i 100 tys. na zadania społeczne (do 50 tys. na jedno zadanie).
Propozycje mogą dotyczyć inwestycji, mających charakter budowy, czy modernizacji takich elementów infrastruktury, jak na przykład place zabaw, siłownie zewnętrzne, skwery, parki, boiska, chodniki, drogi rowerowe, parkingi. Zadania mogą obejmować także likwidację barier architektonicznych.
W poprzednich edycjach budżetu były to np. Young Spot, plac zabaw, ogród botaniczny, korty tenisowe, budowa chodnika, toaleta dla psów, miasteczko ruchu drogowego, wiaty rowerowe i inne.
Składać można także propozycje zadań społecznych, na przykład organizacji imprez, warsztatów, szkoleń, wystaw, festiwali, spotkań, zawodów sportowych.
Urzędnicy chcą pomóc mieszkańcom w przygotowaniu wniosków. W związku z tym przygotowali dwudniowe bezpłatne warsztaty dotyczące pisania wniosków: dla dorosłych odbędą się 19 i 21 czerwca w godzinach od 9 do13, w Urzędzie Miasta w sali 204. Kolejne spotkania dla młodzieży zorganizowane zostaną 21 i 27 czerwca, w godz. 13-17, w Urzędzie Miasta w sali 204.
Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Eliza Mordal: emordal@um.ustka.pl, tel. 59 8154 327. Natomiast otwarte spotkanie podczas którego będzie można skonsultować pomysły zaplanowano na 26 czerwca o godz. 17 w Urzędzie Miasta w sali 101.
Ustczanie głosować na wybrane projekty będą mogli od 1 do 15 października. Swój głos będą mogli oddać wszyscy, niezależnie od wieku.