Słonecznym do stolicy od 20 czerwca

0

Wakacyjny pociąg znów zawita do Ustki. Do stolicy dojedziemy w pięć i pół godziny.

Słoneczny – pociąg Kolei Mazowieckich także w tym roku połączy Ustkę ze stolicą. Inauguracyjny kurs odbędzie się 20 czerwca. Ceny biletów w porównaniu z minionym rokiem pozostają bez zmian. Co więcej dostępna będzie także pula 500 biletów w specjalnej, niższej cenie – 25 zł.
Pociąg będzie kursował do 1 września. Podróż z Warszawy Zachodniej do Ustki będzie trwać pięć i pół godziny. Pociąg będzie kursował codziennie. Ze stolicy będzie wyjeżdżał o 6.15, by w Ustce być o 12.08. W drogę powrotną pociąg wyjedzie o godz. 14.24, by zameldować się w Warszawie o 20.14. Według innego rozkładu jazdy pociąg pojedzie 1 września z uwagi na planowaną korektę rozkładu jazdy. W podróż pociągiem można zabrać rower lub czworonoga. Za przejazd na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka zapłacimy 60 zł, (studenci 29,40 zł). Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 6 zł (uwzględniane są ulgi ustawowe). Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi.

– „Słoneczny od 2005 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów. Tylko w ubiegłym roku wybrało go ponad 122 tysiące osób, co było  rekordowym wynikiem w jego historii – mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich. – Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon wakacyjny zakończymy równie imponująco.

Tak jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze „Słonecznym”, kupując bilet na pociąg, w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Ustki.