Świąteczny kiermasz ruszy w Ustce

0
Fot.kurier24.info

Stoiska z ozdobami świątecznymi, przysmakami, rękodziełem otwarte będą od 5 do 8 grudnia. W tym roku kiermasze staną na Placu Dąbrowskiego.

Podczas kiermaszu będziemy mogli kupić prezenty świąteczne, spróbować grzańców, czy domowych przysmaków. W czwartek i piątek jarmark czynny będzie od godziny 15, a w sobotę i niedzielę od godziny 10.00.

Oprócz tego 6 grudnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 17.30 rozpocznie się wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie. Przy okazji prowadzona będzie zbiórka elektrośmieci. Każdy, kto przyniesie ich 10 kilogramów, otrzyma choinkę gratis.

Na 7 grudnia na Placu Dąbrowskiego o godzinie 16 rozpoczną się usteckie Mikołajki. Najmłodszych odwiedzi Święty Mikołaj. Nie zabraknie koncertu kolęd, animacji dla dzieci, czy pokazów ognia.

Będzie się działo:

– 3 grudnia, Biblioteka Miejska, godz. 16.00 – Cichutko… „To On Mikołaj święty” – czytanie opowieści o Mikołajach
– 7 grudnia, hala ZSOiT, godz. 10.00 – XII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
– 8 grudnia (niedziela) do wspólnego kolędowania zapraszają o godz. 13.00 dzieci i młodzież z Domu Kultury w Ustce oraz o godz. 14.00 Krzysztof Szpot.
– 10 grudnia, Biblioteka Miejska, godz. 16.00 – „Świąteczne kartonowe szaleństwo ” – warsztaty kreatywne
– 13 grudnia, Urząd Miasta, godz. 13.00 – Uroczyste rozstrzygnięcie XI Konkursu Choinka Ratuszowa „Mistrzowie origami” ozdoby i dekoracje świąteczne (konkurs trwa, szczegóły w załączniku)
– 14 grudnia, Centrum Aktywności Twórczej, godz. 11.00 – warsztaty rodzinne „Magic Box” – wspólne projektowanie i dekorowanie papierowych opakowań
– 17 grudnia, Biblioteka Miejska, godz. 16.00 – „Świąteczne zamieszanie” – u nas będzie czytanie i malowanie – zajęcia dla dzieci
– 19 grudnia, Dom Kultury, godz. 17.00 – „Świąteczny koncert w wykonaniu Ustczan”