Ustka doceniona za promocję. Naczelnik promocji z nagrodą ministra

0
Fot. UM Ustka

Nagrodę Główną Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała Ustka za Columbus Festiwal Wiatru w kategorii Wydarzenie Roku 2018.

Columbus Festiwal Wiatru to impreza, która pojawiła się w ofercie turystycznej Ustki w roku 2018 po raz pierwszy. Prezentowane na niebie pokazy wzbudziły zachwyt widzów. Podczas imprezy zaprezentowali się m.in. Artur Kielak – polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w liniach Ryanair; lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborne Pyrotechnics”; akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team; akrobaci motoparalotniowi: Javier Tejeiro Lopez „Malaguita” oraz Ramon Morillas Salmeron;  motoparalotniowa kadra narodowa m.in. Wojciech Bódał, Paweł „Lojak” Kozarzewski. W ciągu dwóch lat udało się stworzyć wydarzenie, które przyciąga do Ustki kilkadziesiąt tysięcy osób. Ponadto całe wydarzenie było transmitowane online na kanale YouTube Miasta Ustka. Transmisję online oglądało ponad 5,5 tys. osób.

Prestiżowym odznaczeniem może natomiast pochwalić się Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta w Ustce. Otrzymał on Odznakę Honorową Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Turystyki”.