W czerwcu zmiany na ulicy Marynarki Polskiej w Ustce

0
Fot. UM Ustka

Ulica Marynarki Polskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kosynierów przy fontannie do skrzyżowania z ulicą Kosynierów przed parkiem Jana Pawła II w zaułku Kapitańskim ma być wyłączona z ruchu kołowego w okresie letnim. Zakaz obowiązywać będzie od 15 czerwca do 15 września.

Co ma się zmienić? Samochody dostawcze jadące w kierunku portu będą mogły wjechać na ulicę Marynarki Polskiej. Z portu wyjadą jednak dopiero ulicą Zaruskiego, a nie jak dotychczas Kaszubską i Kosynierów. Na te ulice będzie obowiązywał zakaz wjazdu. Pozostali kierowcy w kierunku morza będą mogli dojechać, dotychczas zamkniętą ulicą Kosynierów. Ulica Kosynierów od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego będzie jednokierunkowa, ale w odwrotną stronę, niż obecnie. Jak kierowcy będą mogli wydostać się z portu? Dostępne będą dwie trasy. Pierwsza będzie prowadziła przez ulice: Zaruskiego, Chopina, Słowiańską lub Żeromskiego. Druga z ulicy Zaruskiego prowadzi w część ulicy Chopina, Beniowskiego ze skrętem w lewo w ulicę Mickiewicza, Słowiańską lub Żeromskiego.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu już zostały wprowadzone. Początkowy etap zmian dotyczył ul. Chopina i ul. Kopernika. Kopernika na odcinku Chopina-Mickiewicza jest odcinkiem dwukierunkowym. Ruch na ul. Chopina odbywa się od ul. Leśnej do ul. Beniowskiego.

Drugi etap zmian dotyczy odwrócenia kierunku jazdy na ulicy Mickiewicza, który będzie przebiegał od ulicy Żeromskiego do ulicy Sprzymierzeńców. Ulica Marynarki Polskiej nieprzejezdna będzie od 15 czerwaca.

Wjazd i krótkotrwały postój na tej ulicy będzie wymagał zezwolenia, które wydawać będzie Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Ustce. Konieczne będzie złożenie wniosku w siedzibie ZIM przy przy ul. Marynarki Polskiej 78A w Ustce od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -15:00 lub drogą mailową na adres: biuro@zim.ustka.pl.
Zezwolenia mogą otrzymać właściciele posesji oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na ul. Marynarki Polskiej. Każdy obiekt noclegowy otrzyma tyle zezwoleń, ile posiada miejsc parkingowych. Ponadto przewidziano wjazd dla zaopatrzenia i dostaw w godz. 5.00-13.30 i 21.00-22.00 i firm kurierskich w godz. od 9.00 do 18.00.