W Ustce promują czytanie

0

Spotkania autorskie, warsztaty origami, warsztaty projektowania postaci komiksowych – to tylko niektóre z wydarzeń realizowanych w ramach projektu #Młodzi Czytają 3.0 w Bibliotece Miejskiej w Ustce.

Realizowany w Bibliotece Miejskiej w Ustce projekt #Młodzi Czytają 3.0 nabiera tempa. Za nami spotkania autorskie Anny Dziewit – Meller, będące platformą dyskusji na ważne tematy: o kobietach, kobiecości i męskości, wartości, jaką posiada poszukiwanie własnych korzeni. Autorka “Dam, Dziewuch, Dziewczyn…” pobudziła ustecką młodzież szkół podstawowych do burzliwych polemik.
Z kolei w atmosferze wyciszenia i skupienia przebiegały zorganizowane warsztaty origami we współpracy z UUTW.

Interesujące było także spotkanie z redaktorką naczelną Wydawnictwa Tibum – Zofią Piątkowską – Wolską, która była przewodniczką w podróży po świecie papierowego teatru Kamishibai. Dzięki zorganizowanym z nią warsztatom – ustecka młodzież, a także bibliotekarze oraz instruktorzy mieli możliwość tworzyć wspaniałe, ilustracyjne karty narracyjne, by z ich pomocą opowiadać, co im w duszach gra.

To jednak nie koniec atrakcji. W najbliższą sobotę zaplanowane są warsztaty rysunku i projektowania postaci komiksowych i komputerowych z Pawłem Graniakiem, podróż przez meandry języka polskiego czyli 2. Usteckie Potyczki Ortograficzne oraz spektakularne zakończenie Projektu – spotkanie autorskie z Michałem Szulimem połączone z wręczeniem nagród finalistom dyktanda.

Wszystkie działania w ramach projektu #Młodzi Czytają 3.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Ustka.