Więcej defibrylatorów ratujących życie

0

Kolejne urządzenia trafiły do Ustki. Miasto rozbudowało system.

AED to mały i prosty w obsłudze defibrylator, który za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.
Miasto rozbudowało system urządzeń oraz informacji o dostępie do nich. Defibrylatory znajdują się w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Interesantów), w siedzibie Straży Granicznej (korytarz wejściowy na półpiętrze), w Komisariacie Policji (przy dyżurce), na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (defibrylator zewnętrzny na boisku Orlik) oraz w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1.
– Co najważniejsze na terenie Ustki pojawił się spójny system oznakowania pionowego umieszczony pod znakami drogowymi, który ułatwia szybkie dotarcie do urządzenia. Przyjęto zasadę, aby informacja znajdowała się w promieniu do 200 m od AED – wyjaśnia Eliza Mordal, rzecznik prasowy burmistrza Ustki.
W miejscach gdzie będzie to możliwe, pojawi się oznakowanie poziome malowane białą fluorescencyjną farbą drogową doprowadzające wprost do urządzenia – takie oznakowanie zastosowano na terenie OSiR-u. Pojawić mają się także naklejki informacyjne na drzwiach lub witrynach hoteli, restauracji itd.
Dodatkowo przenośne AED posiada policja i Straż Miejska.
Lokalizacje defibrylatorów w Ustce już wkrótce pojawią się na ogólnopolskiej mapie „Ratuj z sercem”: www.ratujzsercem.pl