W Ustce Mikołajki w sobotę, za to od dziś kiermasz świąteczny

0
Fot. sxc.hu

Ustczanie Mikołajki będą świętować w sobotę – przynajmniej oficjalnie, gdyż tego dnia na ulicy Marynarki Polskiej odbędzie się mikołajkowy festyn, na który wszystkie dzieci zaprasza burmistrz Jacek Graczyk.

Święto Mikołaja odbędzie się przy Herbaciarni. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in. animacje i zabawy na szczudłach, pokaz chodzenia na drabinie, zdjęcia z Mikołajem. Nie zabraknie również ciekawych konkursów, takich jak kręcenie kołem hula-hop, śpiewanie kolęd i recytacja wierszyków. Od godziny 13 do 16 będzie można obserwować widowiskowy pokaz rzeźbienia w lodzie. W świąteczny nastrój ustczan wprowadzić koncert zespołu „Karimski Club” z dziećmi z Ustki oraz Ustecka Orkiestra Dęta. Mikołaj ma pojawić się na ulicy Marynarki Polskiej między godz. 16 a 19.

Za to już od czwartku do niedzieli przy ulicy Marynarki Polskiej odbędzie się V Uliczny Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można skosztować domowych przysmaków i grzańca. Będzie to również wspaniała okazja do zakupu świątecznych prezentów, niepowtarzalnych ozdób i wyjątkowego rękodzieła. W czwartek i piątek Kiermasz będzie otwarty od godziny 14:00, w sobotę i niedzielę od godziny 10:00.

W związku z organizacją obu wydarzeń na odcinku ulicy Marynarki Polskiej (od Banku Spółdzielczego do sklepu Pepco) będzie utrudniony dojazd. Normalny ruch przywrócony zostanie 12 grudnia.