Jantar na drugim miejscu w kraju, bo stawia na młodzieżowców

0

Ustecki Jantar znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji prowadzonej przez PZPN w systemie Pro junior. To ranking tworzony na podstawie ilości minut spędzonych na boisku w drużynie seniorów piłkarzy urodzonych w roku 2000 i młodszych.

– Liczone są punkty od zawodników z rocznika 2000 i młodszych. Każda minuta takiego zawodnika na boisku to punkty w rankingu, a suma tych punktów podliczana jest w klasyfikacji na koniec sezonu – mówi Piotr Piszko, koordynator szkolenia w usteckim Jantarze. – Jeśli Jantar utrzyma kurs i wysoką frekwencję młodzieżowców, będzie mógł wówczas liczyć na dodatkową gratyfikację finansową ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

System Pro junior stworzony został z myślą o szkoleniu młodych piłkarzy i ułatwieniu im startu w rywalizacji o punkty na każdym szczeblu rozgrywek. W drużynie usteckiego Jantara obecnie gra aż dziesięciu piłkarzy liczących się do rankingu. Są to Karol Czubak, Maciej Dawid, Kacper Dawid, Michał Zborowski, Sebastian Wasiuk, Mateusz Żebrowski, Michał Brzozowski, Wojciech Przychoda, Bartłomiej Brzostowicz oraz Jakub Szwakiel. Ustecki Jantar po rundzie wiosennej plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli czwartej ligi pomorskiej.