Badania piersi będą promować przed filmem

0
Fot. Fotolia

Słupski szpital będzie promował badania piersi przed filmem w Multikinie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku jest partnerem październikowej akcji Kino na Obcasach w Multikinie.
Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi. We wtorek, 9 października, przed premierową emisją filmu „Serce nie sługa” o godz. 19, w słupskim Multikinie odbędzie się akcja promująca badania profilaktyczne raka piersi. Panie zgromadzone na widowni otrzymają ulotki informujące o możliwości bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzonych w szpitalu, a specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej słupskiego szpitala będzie przekonywał jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych piersi i na czym polega.

Wśród zgromadzonych rozlosowane zostaną kupony na bezpłatne badania USG piersi i badania laboratoryjnie w szpitalu. Natomiast Multikino ufundowało bezpłatne wejściówki na kinowe seanse w październiku dla pań, które po akcji jako pierwsze zarejestrują się na mammografię w słupskim szpitalu.